D-Mannose 500 mg Veg Capsules

L4,700

Ka stok

In Stock

SKU: 10424

Find in Store

Pershkrimi i produktit

D-Mannosa është një sheqer i thjeshtë natyral që metabolizohet vetëm në sasi të vogla nga trupi dhe nuk ndikon në nivelin e sheqerit në gjak ndërsa pjesa e mbetur sekretohet me urinë. Në traktin urinar, D-Mannosa ndihmon që procesi i eliminimit të bëhet natyralisht duke mbajtur mjedisin e fshikëzës urinare të shëndetshëm. Studimet klinike kanë treguar se kur merret rregullisht, D-Mannose mund të ndihmojë për të ruajtur shëndetin e traktit urinar.

perdorimi

3 kapsula në ditë të shoqëruara me ujë ose lëng boronice.

paketimi

120 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 5
Totali Karbohidrateve  1.5 g Totali Karbohidrateve  1.5 g <1%
Totali Sheqernave 1.5 g *
D-Mannose 1.5 g (1,500 mg) *

perberes te tjere

Hipromelozë, miell orizi, acid stearik (origjinë bimore) stearat magnezi (origjinë bimore) dioksid silikoni