DEEP XPRESS MOIST SERUM

L3,400

Ka stok

In Stock

SKU: 12526

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum i cili forcon sistemin mbrojtës të lëkurës dhe pengon humbjen e lagështisë. Lëkura e thatë zbutet dukshëm menjëherë dhe shkëlqen sërish duke i dhënë një pamje më rinore. Ndikimet e dëmshme mjedisore, radikalet e lira dhe stresi oksidativ shmangen për të parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës dhe për të mbështetur mekanizmat e riparimit qelizor të lëkurës.

perdorimi

Aplikoni serumin në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës dhe më pas përdorni një krem ushqyes.

perberesit

• Kompleksi Hydro Express: Rrjeti molekular i biopolimerëve natyralë (acidi hialuronik, alginat dhe pullulan) me përbërës aktivë hidratues ultra të koncentruar (glicerinë, serinë, trehalozë, ure). Përbërësit aktivë lëshohen gradualisht në shtresën korneum. Lagështia e lëkurës u rrit (25% më shumë lagështi në vetëm 30 minuta) Mbrojtje afatgjatë; rrit lagështinë e lëkurës deri në 5 ditë pas aplikimit të fundit.
• Ekstrakti i vjollcës së egër: Siguron një efekt të gjatë lagështie thellë në lëkurë; aktivizon kanalet e ujit midis qelizave të lëkurës, duke rimbushur rezervat e lagështisë së lëkurës.
• Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë: Formon një shtresë të lidhur me ujin në sipërfaqen e lëkurës dhe mbulon linjat e holla dhe rrudhat
• Acidi hialuronik me zinxhir të shkurtër: depërton në shtresat e sipërme të shtresës së korneumit dhe tërheq ujin atje, duke zbutur linjat e holla dhe rrudhat.
• Imperata cylindrica: Ekstrakti i rrënjës nga bima e shkretëtirës Imperata cylindrica rrit ndjeshëm nivelet e lagështisë në shtresat e sipërme epidermale për një efekt afatgjatë (20% më shumë lagështi pas 24 orësh)
• Ectoine: Mbron qelizat e epidermës nga stresi mjedisor për një kohë të gjatë, duke reduktuar përmbajtjen e lagështisë (+ 30% në 12 ditë) dhe njollat e pigmentimit (-22% në 4 muaj)

paketimi

30 ml.