DEFENCE SUN MINERAL CREAM SPF 30

L1,750

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2845

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem per mbrojtje ndaj diellit, me Spf 30, vetem me filtra fizik ne permbajtje. I pershtatshem per lekurat shume te ndjeshme dhe te brishta.

specifikime

Dhuron nje mbrojtje te trefishte ndaj diellit:

  • Mbron nga demtimet afatshkurtra qe shkaktojne rrezet UVA dhe UVB.
  • Mbron nga radikalet e lira te shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga demtimet afatgjata fale kompleksit “PRO- REPAIR”.

permban

Kompleks Pro-Repair:  nje sinergji e veçante e perberesve aktive:

  • Niacin: ndihmon per te luftuar demtimin biologjik, duke forcuar keshtu mekanizmat e mbrojtjes natyrore te ADN-se dhe riparimit.
  • Beta-Glukan/L-Carnitine: Patente e perberesve qe stimulon sistemin mbrojtes natyral te lekures dhe lufton radikalet e
  • Vitamina E: ka efekt antioksidues.

perdorimi

Aplikoni produktin para ekspozimit ne diell dhe perserisni aplikimin cdo dy ore ose here te jete e nevojshme.

paketimi

100 ml