EYE FLASH FLUID

L1,900

Ka stok

In Stock

SKU: 12537

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum hidratues për sytë me acid hialuronik dhe një kompleks peptid.

specifikime

• Dy lloje të acidit hialuronik hidratojnë intensivisht lëkurën e lodhur rreth syve
• Rrudhat e vogla të shkaktuara nga thatësia zhduken menjëherë
• Lëkura rreth syve duket më e lëmuar
• Lëkura freskohet dhe rinovohet
• Ënjtjet duken më të vogla
• Serumi përmban një përzierje delikate të aromave

Perdorimi

Aplikoni Eye Flash Fluid në zonën rreth syve pas pastrimit të lëkurës në mëngjes dhe/ose gjatë natës. Derdhni përmbajtjen në pëllëmbën e dorës dhe aplikojeni ne zonen rreth syve pas pastrimit te lekures ne mengjes dhe/ose ne mbremje. Vetem per perdorim te jashtem.

Perberesit

-Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë: Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë formon një shtresë mbrojtëse në lëkurë duke u ngjitur në shtresën korneum dhe depoziton lagështinë atje. Ajo ushqen, hidraton dhe zbut lëkurën.
-Acidi hialuronik me zinxhir të shkurtër: Acidi hialuronik me zinxhir të shkurtër hidraton dhe ruan jashtëzakonisht mirë lagështinë në lëkurë. Ai depërton në shtresat e jashtme të shtresës korneum, duke bllokuar lagështinë atje, dhe gjithashtu zbut lëkurën nga brenda.
-Glicerina: Glicerina është higroskopike dhe bllokon ujin në shtresat e jashtme të shtresës së korneumit
-Matrixyl 3000: përmban peptide speciale të dërguara (matrikina), të cilat luajnë një rol në proceset natyrore të riparimit të lëkurës. Këto peptide aktivizojnë sintezën e përbërësve të matricës jashtëqelizore në lëkurë si acidi hialuronik dhe kolagjeni, dhe kanë një efekt të dukshëm kundër rrudhave rreth syve.

Paketimi

7 X 1.5 ML