Head Relief Essential Oil Blend Roll-On

L1,150

Ka stok

In Stock

SKU: 12240

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Përzierje me vajra esencial qetësues.

specifikime

Aroma: Bimore, Lule, Kamforike

Atributet: Qetësues & relaksuese

Pa aroma dhe kimikate sintetike

permban

Vaj nga farat Simmondsia Chinensis (Jojoba)*

vaj Lavandula Angustifolia (livando)

vaj Lavandula Latifolia (livando me majë)

vaj lulesh Anthemis Nobilis, vaj gjethe eukalipt Globulus.

Organike te Çertifikuar

paketimi

10 ml

perdorimi

Vendoseni tek kyçet e dorës, qafa, zona temporale ose në një zonë tjetër të dëshiruar për një aromë qetësuese dhe relaksuese. Aplikojeni sërish sipas dëshirës gjatë gjithë ditës. Mos ushtroni shumë presion tek topi (rroll on) pasi mund të shkaktojë rrjedhje të vajit.

Pas përdorimit të vajrave esencial, mbyllni menjëherë kapakun për të parandaluar oksidimin. Për rezultate më të mira, ju lutemi ruajini vajrat në temperaturën e dhomës dhe në shishen origjinale. Shmangni ruajtjen e vajrave pranë çdo lloj nxehtësie, e cila përfshin dollapët mbi soba, zonat në kontakt direkt me rrezet e diellit dhe zonat me lagështi të tepërt si banjoja.