LIQUID MAGNESIUM / TRACE MINS

L3,650

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12872

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ruan e ekuilibrin e shëndetshëm të elektroliteve dhe funksionin e shëndetshëm neuro-muskulor. Prania e magnezit dhe mineraleve të tjera gjurmë në trup është e nevojshme për reaksionet normale biokimike. Magnezi i lëngshëm me minerale gjurmë është një koncentrat mineral natyral i marrë nga Liqeni i Kripur i Madh dhe i prodhuar duke përdorur një proces te avullimit diellor. Ky proces gjithashtu heq 99% të natriumit natyral, ndërsa ruan 72 mineralet e mbetura të gjurmës natyrale në format e tyre jonike të disponueshme.

Perberesit

Magnezi (nga Koncentrati Mineral Gjurmues)      133 mg 32%

Nuk permban

Maja, grurë, gluten, soje, misër, qumësht, vezë, peshk, butak ose arra.

Prodhuar në një strukturë GMP që përpunon përbërës të tjerë që përmbajnë këto alergjene.

paketimi

237 ml