Magnez- MagEsi Polvere

L1,700

Ka stok

In Stock

SKU: 11985

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me bazë Magnezi, me kripëra magnezi të acidit citrik (me origjinë nga deti Irlandez).

Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë. Kontribuon në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve, metabolizmin normal të energjisë, funksionimin normal të sistemit nervor, funksionin normal të muskujve, sintezën e proteinave dhe funksionin psikologjik. Pa shije, aromatizues, ëmbëlsues dhe sheqerna. Tretshmëri e shkëlqyeshme.

 

perdorimi

Rekomandohet të merret 1 lugë matëse e nivelit (rreth 2.3 g) një herë ose dy herë në ditë në një gotë me ujë natyral pa gaz (rreth 150 ml), në temperaturë dhome.

Përziejeni mirë derisa të tretet plotësisht.

paketimi

200 gr

Perberesit

Për dozë ditore: Magnez 430 mg

nuk permban

Aromë artificiale, ngjyra artificiale, konservantë, produkte me origjinë nga peshqit/butakët, derivatë qumështi, ëmbëlsues, gluten, laktozë, sheqerna të shtuar.