Intense Calming Serum

L3,100

Ka stok

In Stock

SKU: 11781

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum shumë i përqëndruar për lëkurat sensitive dhe shumë të irrituara.

Serum i pasur me kompleksin Skin Defence Complex, i cili rigjeneron dhe forcon barrierën natyrale mbrojtëse të lëkurës, duke e bërë atë më pak të ndjeshme ndaj agjentëve të jashtëm, si dhe siguron hidratim të thellë të lëkurës. Përbësit aktiv anti-inflamator si pantenoli, alantoina dhe bisabololi qetësojnë irritimet dhe skuqjen e lëkurës duke e lënë atë të butë e të relaksuar.

perdorimi

Aplikoni serumin në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës. Më pas aplikoni kremin Intense Calming Cream.

Rekomandim:

Lëkurat sensitive janë shumë të ndjeshme ndaj rrezeve të diellit prandaj rekomandohet përdorimi i kremit të diellit Face Guard Advanced pas aplikimit të serumit. Më pas aplikoni Intense Calming Cream.

perberesit

  • Skin Defence Complex+: Nje fito-kompleks shumë aktiv krijuar nga vaji i farave të Blackcurrant (i pasur me omega-3, omega-6 dhe acide yndyrore, të cilat reduktojnë inflamacionin dhe riparojnë barrierat mbrojtëse të lëkurës), Platycodon grandiflorus (e pasur me fitosterole, konsiderohet një alternativë bimore e hidrokortizonit dhe redukton inflamacionin) dhe vaj luledielli ( i pasur me acide yndyrore esenciale, mbron dhe rindërton barrierën mbrojtëse të lëkurës, si dhe zvogëlon reaksionet alergjike).
  • alfa- Bisabolol: Qetëson irritimet e lëkurës dhe ka efekt anti-inflamator.
  • Alantoin: Qetëson lëkurën e irrituar dhe redukton skuqjen.
  • D-Pantenol: Siguron hidratim të lëkurës dhe mbështet procesin e rigjenerimit natyral të saj.
  • Acidi hialuronik me vargje të shkurtër dhe të gjatë: hidraton intensivisht lëkurën dhe e mbron atë.
  • Isostearyl Isostearate: Një emolient me bazë bimore. Studimet klinike kanë treguar se ai integrohet në lipidet ndërqelizore dhe kështu forcon funksionin barrierë të lëkurës.
  • Sakaride Isomerate: Një kompleks karbohidrati identik me lëkurën, i cili siguron hidratim të zgjatur të lëkurës (72 orë).

paketimi

30 ml