TRIDERM AK FOOD SUPPLEMENT X 30 CPS 13.5g

L2,000

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11536

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me niacinë (nikotinamid), zink dhe vitaminë E, me likopen dhe tokotrienole nga vaji i palmës. Niacina ndihmon në ruajtjen e lëkurës normale. Zinku mbështet sintezën normale të ADN-së. Vitamina E kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Nuk përmban gluten. Natyrisht pa laktozë.

perdorimi

Merrni një kapsulë në ditë, për t’u gëlltitur me shumë ujë. Suplementet ushqimore nuk synohen të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme

permban

Zinku mbështet sintezën normale të ADN-së. Vitamina E mbron qelizat nga stresi oksidativ. Tokotrienolet formë e vitaminës E me veti të forta antioksiduese. Likopeni një karotenoid i marrë nga domatet; funksionon si një agjent mbrojtës antioksidant.

Formulë e pasuruar me Niacin (Nikotinamid) që ndihmon në ruajtjen e lëkurës normale. Në lëkurën e ekspozuar ndaj dritës së diellit, parandalon dëmtimin aktinik duke kundërshtuar efektet imunosupresive të rrezeve UV dhe luan një rol kyç në riparimin fiziologjik të dëmtimit të ADN-së në keratinocitet.

sasia

30 kapsula