Quinoa Penne Pasta, Organic

L950

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10929

Pershkrimi i produktit

Pasta të përbëra nga tre përbërës organic – oriz, kinoa dhe amarant. Këto pasta pa gluten kanë një shijë të shkëlqyer dhe teksturë të ngjashme me pastat e zakonshme. Në formate të ndryshme si spageti, lasanja, makarona të vogla për fëmijët etj. Këto pasta janë të shëndetshmë, me shije fantastike dhe janë zgjedhja më e mirë dhe me leverdi nëse kërkoni cilësi dhe shije.

specifikime

– Prodhuar në një makineri të dedikuar për produkte pa gluten dhe kundra alergjive
– Natyrale
– Pa ngjyra artificiale, shije, ëmbëlsues, vajra të hidrogjenuar

perdorimi

1. Mbushni një tenxhere me 3.8 L ujë dhe lëreni të valojë. Shtoni kripë sipas dëshirës tek uji.

  1. Shtoni pastat dhe lërini të ziejnë duke i përzier herë pas here, për rreth 10-15 minuta ose derisa të zbuten.
  2. Hiqini nga soba. Kulloni pastat dhe shërbejini sipas dëshirës.

paketimi

227 g