SNOW ALGAE HYDRATING

L700

Ka stok

In Stock

SKU: 12534

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Maske per lekuren e thate me veti hidratuese dhe rigjneruese.

permbajtja

-Algat e borës. Ata lulëzojnë në kushte ekstreme të motit dhe janë të përhapur në rajonet polare dhe në zonat malore si Alpet. Ata janë të ekspozuar ndaj temperaturave të ulëta dhe rrezatimit intensiv UV. Për të mbijetuar, algat e borës prodhojnë një sasi të madhe pigmentesh të kuqe (të njohura si karotenoidë) që i mbrojnë nga rrezet ultravjollcë në vendet me ekspozim të lartë të diellit.
-Karotenoidet janë antioksidantë që mbrojnë kundër stresit oksidativ dhe luftojnë plakjen e parakohshme.

perdorimi

Përzieni 1 qese (15 g) me përafërsisht 40 ml uj. Duke përdorur një furçë për të krijuar një përzierje të barabartë. Aplikojeni produktin në mënyrë të barabartë në fytyrë, qafë dhe qafë. Lëreni maskën të veprojë për 15-20 minuta. Hiqni maskën dhe çdo produkt të mbetur. Nëse është e nevojshme, hiqeni me një sfungjer të lagur.

paketimi

10 x 15 gr