STEM CELL FLUID

L2,100

Ka stok

In Stock

SKU: 12388

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum për stimulimin e rigjenerimit të lëkurës me fuqinë e qelizave staminale bimore i marrë nga varieteti zviceran i mollës “Uttwiler Spätlauber”. Me një ekstrakt nga qelizat burimore të mollës plus acidin hialuronik me zinxhir të gjatë dhe të shkurtër.

perdorimi

Derdhni të gjithë përmbajtjen e ampules në pëllëmbën e dorës. Më pas shpërndajeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë. Vetëm për përdorim të jashtëm.

perberesit

• Ekstrakti i qelizave staminale të mollës: Kultura e qelizave frutore Malus domestica të marra nga “Uttwiler Spätlauber”, një varietet i vjetër mollësh nga Zvicra; stimulon aktivitetin e qelizave staminale të lëkurës.
• Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë: Kujdesi për lëkurën, hidratues, zbutës.
• Acidi hialuronik me zinxhir të shkurtër: Efekt ekstrem hidratues dhe ruajtës i lagështisë, kapacitet i lartë lidhës për lagështinë, ngre dhe zbut sipërfaqen e lëkurës nga thellësia e saj.

paketimi

7 x 2 ml