XSENSE 15 FRUIT MULTI-SENSORIAL OIL

L3,500

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2837

Pershkrimi i produktit

Vaj per fytyren, floket dhe trupin me 15 fruta te ndryshme.

permban

15% e vajrave, rrjedhin nga frutat e rritura ne Itali:

Vajrat e “Stone-fruit“: Te nxjerra nga farat e pjeshkes, kumbulles, qershise dhe frutave te kajsise. Keto vajra te lehta luajne rol ne ristrukturimin dhe zbutjen e lekures.

Vajrat e “Berry”:  Te pasura me acide yndyrore esenciale dhe karotinoide. Keto vajra jane antiksidante te fuqishem dhe kane efekt anti-plakje.

Vajrat Mesdhetare: Nga frutat qe zakonisht rriten pergjate brigjeve te Detit Mesdhe (shege, rrush dhe shalqi). Keto vajra njihen per vetite hidratuese, ushqyese dhe revitalizuese te fuqishme.

Vajrat e frutave agrume: Te pasura me vitamina A dhe E, keto vajra nxirren nga limoni dhe portokalli, fruta qe kane qene gjithmone te lidhur me shendetin,  mireqenien dhe qe kryejne nje veprim gjallerues dhe freskues.

perdorimi

Ne fytyre: Aplikoni nje sasi te vogel ne pellemben e dores dhe perhapeni duke shmangur siperfaqen e syrit.

Ne Trup: Aplikohet ne lekure te thate ose te lagur. Hidraton dhe ushqen lekuren.

Ne floke: Sprucohet mbi gjatesine e flokeve te lagur ose te thate.

paketimi

100 ml