ZMA Capsules

L3,690

Ka stok

In Stock

SKU: 10125

Find in Store

Pershkrimi i produktit

ZMA® është një kombinim me zink, magnez dhe vitaminë B6, i formular për përthithje optimale dhe për të nxitur rikuperimin pas aktivitetit fizik.
Zinku është shumë i rëndësishëm për rregullimin e rritjes qelizore, riparimin e indeve dhe mirëmbajtjen e sistemit imunitar. Magnezi ndihmon në balancën e elektroliteve, prodhimin e energjisë dhe ndihmon në funksionet neuromuskulare

perdorimi

Për meshkuj: 3 kapsula cdo ditë. Për femra: 2 kapsula cdo ditë.
*Për rezultate më efektive, konsumoni kapsulat me stomak bosh dhe evitoni përdorimin e produkteve të qumështit ose produkte/suplemente të tjera që përmbajnë kalcium.

paketimi

90 kapsula

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin B6 (HCl pirodoksine) 15 mg 882%
Magnez  (nga aspartat magnezi) 450 mg 107%
Zink (nga mono-L-metionine dhe asparat zinku) 30 mg 273%

perberes te tjere

Xhelatinë, miell orizi dhe stearat magnezi (origjinë bimore)