BetterYou DLuxInfant

L1,175

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10078

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamine D ne forme spraji oral per foshnja dhe femije nen 3 vjec.

Vegjetarian, pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

DLuxInfant është spraj oral i formuluar specifikisht për fëmijët nën 3 vjec. Kombinimi delikat i vajit të kokosit me vitaminën D të pastër bën që kjo vitaminë esenciale të transportohet direkt në sistemin e qarkullimit të gjakut, duke  shmangur kalimin në organet e aparatit tretës.

  • Cdo spraj ka 400IU (10μg) vitaminë D3
  • I përshtatshëm që nga lindja
  • Mirëmban kockat, dhëmbët dhe sistemin imunitar
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve

 

perdorimi

Aplikoni 1 sprucim në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
Të tundet mirë para përdorimit. Si fillim shtypeni 3 herë pompën, më pas aplikojeni me kujdes në brendësi të faqes. Të përdoret 6 muaj pas hapjes. Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj.

paketimi

15 ml (100 doza ditore)       

permban

Cdo doze ditore përmban:
Vitaminë D3 (cholecalciferol) 400IU / 10μg
Vaj Kokosi

nuk permban

Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, Sheqer, OMG.