DEFENCE SUN COMPACT FOUNDATION 50

L3,100

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2005

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Fondatine kompakte me mbrojtje maksimale SPF 50,  per lekura  shume  te ndjeshme.

specifikime

Dhuron nje mbrojtje te trefishte ndaj diellit:

  • Mbron nga demtimet afatshkurtra qe shkaktojne rrezet UVA dhe UVB.
  • Mbron nga radikalet e lira te shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga demtimet afatgjata fale kompleksit “PRO- REPAIR”.

permban

Kompleks Pro-Repair:  nje sinergji e veçante e perberesve aktive:

  • Niacin: ndihmon per te luftuar demtimin biologjik, duke forcuar keshtu mekanizmat e mbrojtjes natyrore te ADN-se dhe riparimit.
  • Beta-Glukan/L-Carnitine: Patente e perberesve qe stimulon sistemin mbrojtes natyral te lekures dhe lufton radikalet e
  • Vitamina E: ka efekt antioksidues.

perdorimi

Aplikoni fondatinen me tamponin perkates, njesoj si pudrat e tjera kompakte.

paketimi

9 ml