DEFENCE TOLERANCE SOOTHING EYE CONTOUR TREATMENT

L2,050

S’ka stok

Out of stock

SKU: 3021

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem per konturin e syve, qe trajton dhe parandalon skuqjen dhe acarimin. Vecanerisht i pershtatshem per syte  hipersensitive dhe te ndjeshem. Testuar oftalmologjikisht ne sy te ndjeshem dhe persona qe mbajne lente.

permban

Patenten  β-Glukan / L-Carnitine:

– Minimizon skuqjen dhe acarimin,

– Lufton radikalet e lira dhe mbron nga stresi oksidativ,

– Mbeshtet mekanizmat e riparimit te epidermes, duke rritur mbrojtjen natyrale të lekurës.

18 beta acidi glicirretik, alfa-bisabolol: Substanca që rrjedhin nga perime me efekt qetësues të provuar. Qetesojnë lëkurën duke zvogeluar skuqjen dhe acarimin.

Aloe vera: Ka veti hidratuese, qetësuese, ri-epitelizuese dhe mbrojtëse.

perdorimi

Aplikojeni rreth zonës së syve duke e përhapur ngadalë, në mëngjes dhe në mbrëmje.

paketimi

15 ml