Hair, Skin & Nails, Vegan Veg Capsules

L3,170

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10801

Pershkrimi i produktit

  • Me 5000 mcg Biotinë

Për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm. NOW® Solutions Vegan Hair, Skin & Nails punon në nivel qelizor për të promovuar bukurinë nga brenda. Kjo formulë totalisht vegane i jep trupit nutrientët strukturor esencial si aminoacidet, mineralet, kolagjenin dhe keratinën. Formula përmban antioksidant si vitamina C dhe E të cilat mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira, gjithashtu dhe biotinë dhe acid hialuronik për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Sasia për dozim: Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin C (si Acid Askorbik) 90 mg Vitamin C (si Acid Askorbik) 90 mg 150% L-Lysinë 200 mg L-Lysinë 200 mg *
Vitamin E (si d-alfa Tokoferol nga vaji i lulediellit) (Sunvitol® E500) 30 IU 100% Acid Hialuronik (nga Hialuronat natriumi) 50 mg *
Biotin 5 mg 1667% L-Prolinë 200 mg **
Zink (nga Bisglicenati Zinkut) 8 mg Zink (nga Bisglicenati Zinkut) 8 mg 53% Equisetum arvense 100 mg
Bakër (nga Bisglicenati Bakrit) 1 mg 50% MSM (Metilsulfonilmetan) 200 mg *
Manganez 2 mg 100% L-Cisteinë 250 mg *

perdorimi

2 kapsula në ditë të shoqëruara me ushqim.

paketimi

90 kapsula

nuk permban

Hipromelozë (celulozë), Acid stearik (origjinë bimore) dioksid silikoni.