Immunilflor naturcaps

L950

Ka stok

In Stock

SKU: 0893

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me bazë echinacea, unkaria, vitaminë C dhe zink. Echinacea dhe uncaria forcojnë mbrojtjen imunitare natyrale të organizmit në ndryshimet sezonale. Vitamina C stimulon funksionimin normal të sistemit imunitar duke ndihmuar organizmin kundër gripit dhe ftohjes. Zinku kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Përmban 2 miliard fermente probiotike.

Naturcaps përbëhen nga fibra bimore totalisht naturale tepës (tapioca) fermentuar; pa ngjyrues artificiale lehtesisht e tretshme nga trakti gastro-intestinal dhe e përshtatshme për veganët.

Produkt Vegjetarian

perdorimi

1 kapsulë në ditë.

permban

Echinacea purpurea e.s. tit. 4% 120 mg
Echinacea purpurea e.s. tit. 2% 30 mg
Echinacea angustifolia e.s. tit.4% 20 mg
Vitaminë C 80 mg
Uncaria e.s. tit. 3% 50 mg
Zink 10 mg
Fermente probiotike L. casei, L. acidophilus, L. plantarum, Streptococcus thermophilus 2 miliard

nuk permban

Ngjyrues artificial, aroma artificiale, gluten, konservantë, OMG.

paketimi

30 kapsula x 500 mg