MagnesiumSkin Body Lotion

L1,480

Ka stok

In Stock

SKU: 10642

Find in Store

Pershkrimi i produktit

BetterYou™ MagnesiumSkin Body Lotion është i formuluar nga 30% MagnesiumOil dhe i kombinuar me përbërës delikat të përshtatshëm për lëkurë sensitive si; vaj kokosi 100% natyral, gjalpë shea dhe vitaminë E për të hidratuar, ushqyer dhe rigjeneruar lëkurën tuaj. MagnesiumSkin Body Lotion mund të përdoret çdo ditë për të ndihmuar në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe për të promovuar mirëqënien e përgjithshme të lëkurës duke lënë trupin tuaj të butë dhe të hidratuar.

 • Përmban 30% BetterYou MagnesiumOil
 • 5ml (4 pompa) sigurojnë minimumi 150 mg formë elementare magnezi
 • Hidraton, ushqen, rigjeneron
 • Formulë ideale për lëkurë të thatë
 • E testuar dermatologjikisht
 • I përshtatshëm për:

  • Cdo moshë
  • Vegan dhe vegjetarian
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

  I garantuar, pa: Ngjyrues dhe aromë artificiale, Paraben.

 

perdorimi

Aplikoni kremin në lëkurë të pastër dhe të thatë dhe masazhojeni derisa të përthithet. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

Ideal për përdorim pas ushtrimeve. Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate. Përdoreni brenda 12 muajsh nga hapja.

Si funksionon magneziumi transdermal?
BetterYou™ Magnesium Skin Body Lotion përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

paketimi

180 ml