Bamboo Silica Beauty Veg Capsules

L1,800

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11821

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ëmbëlsues natyral me zero kalori, indeks glicemik të ulët, jo OMGJ, me origjinë bimore që zëvendëson krejtësisht sheqerin e zakonshëm dhe ëmbëlsuesit artificial.

specifikime

Në ndryshim nga ëmbëlsuesit kimikë, BetterStevia® përbëhet nga ekstrakti i pastër stevia që përdoret dhe metabolizohet lehtësisht nga trupi në të njëjtën mënyrë si nutrientët e tjerë ushqyes.

Ka një shije që është 60-100 herë më e ëmbël se sheqeri i rafinuar, pra një sasi e vogël është gjithçka që duhet për të ëmbëlsuar pijet, ushqimet dhe ëmbëlsirat tuaja të preferuara! Megjithatë jo të gjitha stevia-t jane njësoj, NOW kujdeset që të ruajë cilësitë natyrale të stevia në këtë produkt të vecantë, të pastër dhe me shije më të mirë.

BetterStevia® përdor një ekstrakt të tërë gjethesh që ruan ëmbëlsinë e pastër të stevisë së vërtetë, në krahasim me produktet e tjera që kanë vetëm fraksione të izoluara, siç është Rebaudiana A (Reb A).

Stevia jonë përpunohet duke përdorur një trajtim enzimatik të veçantë që rezulton në një ekstrakt të pastër dhe të shijshëm të stevias. Përqendrimi ynë në cilësi i jep BetterStevia një shije të ëmbël optimale, që është shumë afër asaj të sheqerit të pastër, pa kalori dhe për ta konsumuar pa ndjesi faji. Kjo është arsyeja pse ne e quajmë BetterStevia®. Provojeni dhe vertetojeni se sa e ëmbël është!

perdorimi

Si ëmbëlsues në pijë ose receta të ndryshme. Kujdes: Një sasi e vogël Stevia ofron një dozë të konsiderueshme ëmbëlsie.

paketimi

75 bustina

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 0 g 0 %
Totali yndyrnave 0 g 0 %
Natrium 0 g 0 %
Totali Karbohidrateve 1 g < 1%
Totali Sheqernave 0 g
Sheqer të shtuar 0 g
Proteina 0 g

perberes te tjere

Oriz maltodekstrin, shije natyrale vanilje franceze, ekstrakt i certifikuar organik nga gjethja e stevia, silicë.