Sprouted Brown Rice Protein Powder

L4,930

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12230

Pershkrimi i produktit

Proteina në formë pluhuri, pa arome. -Proteina është jetike për funksionet më themelore biologjike të trupit. Fatkeqësisht, shumë individë nuk mund të tolerojnë disa nga përbërjet natyrale që gjenden në hirrë, vezë, sojë dhe burime të tjera proteinike për shkak të alergjive ushqimore. Kjo protein nga orizi integral është ideale për ata që kanë alergji dhe ndjeshmëri ndaj këtyre përbërësve. 100% natyrale dhe e pastër, pa përbërës të shtuar, dhe përzihet lehtësisht në pijet tuaja të preferuara.

 

perdorimi

Shtoni 1 lugë gjelle çdo ditë në 120-180 ml ujë të ftohtë, lëng ose në pije tuaj të preferuar dhe përziejeni.

paketimi

907 g

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
kalori 15
Yndyra totale 0 g 0 %
Yndyrna të ngopura 0 g 0 %
Yndyrna të ngopura 0 g 0%
Yndyrna të ngopura 0 g 0 %
Yndyrna të ngopura 0 g 0 %
Yndyrna të ngopura 0 g 0 %
Yndyrna të ngopura 0 g 0 %
Sheqernat totale 0 g 0 %
sheqerna të shtuar 0 g 0 %
Proteina 4 g 8 %
Vitamina D 0 mc g 0 %
Kalcium 2 mcg 2 %
Hekuri 0.3 g
Potasium
PROFILI TIPIK AMINOACID
L-Histidine 116
L-izoleucinë 206
L-Leucine 437
L-Lizinë 184
L-metioninë 137
L-Fenilalaninë 275
L-Threonine 186
L-triptofani 55
L-Valine 276
Aminoacidet jo-thelbësore
L-Alanine 294
L-Alanine 416
Acid L-Aspartik 424
L-Cisteina 88
Acid L-Glutamik 923
Glicina 207
L-Proline 244
L-Serine 255
L-Tirosinë 282