CORAL CALCIUM PLUS MAG,D x 100 vcaps

L2,650

S’ka stok

Out of stock

SKU: 13703

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Coral Calcium Plus është një burim i shkëlqyer i një forme alkaline të kalciumit që mund të ndihmojë në mbështetjen e një ekuilibri të shëndetshëm acid-bazë të rëndësishme për shëndetin e kockave.

permban

Vitamina D (si Ergocalciferol) 10 mcg(400 IU) 50%
Kalciumi (nga kalciumi i koraleve të fosilizuar) 500 mg 38%
Magnezi (nga oksidi i magnezit, Citrate dhe Aspartat) 250 mg 60%
Kalciumi koral i fosilizuar 1,43 g (1430 mg) *

perdorimi

Merrni 2 kapsula në ditë, mundësisht para vaktit me ujë.

paketimi

100 kapsula.