Cal-Mag DK Capsules

L4,220

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10109

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamina D3, ka rol thelbësor në metabolizmin e kockave, përthithjen e kalciumit dhe magnezit në zorrë, ndërsa vitamina K2 ndihmon në shëndetin e kockave dhe parandalimin e kalcifikimit të tyre. Cal-Mag DK përvec Kalciumit dhe Magnezit përfshin vitaminë D3 dhe Zink.

perdorimi

Merrni 2 kapsula në ditë të shoqëruara me ushqim.

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin D3 (si kolekalciferol) 8 mcg (333 IU) 40%
Vitamine K2 (si menakuinon) 30 mcg 25%
Kalcium (nga citrati i kalciumit) 266 mg 20%
Magnez (nga oksidi i magnezit) 133 mg 32%

perberes te tjere

Xhelatinë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silic.

paketimi

180 kapsula