Calcium amp; Magnesium Softgels

L2,500

Ka stok

In Stock

SKU: 10419

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Calcium & Magnesium përvec Kalciumit dhe Magnezit përfshin vitaminë D3 dhe Zink. Këto nutrientë luajnë një rol thelbësor në shëndetin e kockave, dhëmbëve dhe aktivitetin enzimatik. Falë kapsulave të buta xhelatinoze nutrientët përthithen dhe shpërbëhen më me lehtësi nga trupi.

 

PERDORIMI

3 kapsula në doza të ndara gjatë ditës, të shoqëruara me ushqim.

PERMBAJTJA

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin D3 (si kolekalciferol) (nga Lanolina) 15 mcg (600 IU) 75%
Kalcium (nga karbonati dhe citrati i kalcium) 1 g (1,000 mg) 77%
Magnez (nga oksidi dhe citrati i magnezit) 500 mg 119%
Zink (nga oksidi i Zinkut) 10 mg 91%

PERBERES TE TJERE

Vaj nga krundet e orizit, kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë, karbonat kalciumi), sojë, dyll bletësh.

PAKETIMI

120 kapsula