Daily Vits Tablets

L2,200

Ka stok

In Stock

SKU: 10433

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • 1 tabletë në ditë
  • Me Luteinë dhe Likopene

Sot, si pasojë e ushqimeve të procesuara dhe stilit të jetës të ngarkuar shumë nga ne nuk plotësojnë nevojat e trupit me vitamina dhe minerale. Daily Vits™ është një formulë e kompletuar me plot 27 nutrientë të nevojshëm në dietën tuaj.

 

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Sasia për dozim: Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin A (100% as Beta-Carotene)  3,500 IU 70%  Riboflavinë (Vitamin B-2) 1.7 mg 100%
Vitamin C (si Acid Askorbik) 60 mg 100% Niacinë (Vitamin B-3) 20 mg 100%
Vitamin D (si Ergokalciferol) 400 IU 100% Vitamin B-6 (nga Piridoksin HCl) 2 mg 100%
Vitamin E (si d-alpha Tokoferol) 30 IU 100% Zink (nga Bisglycinat Zinku) (TRAACS®) 15 mg 100%
Tiamin (Vitamin B-1) 1.5 mg 100% Vitamin B-12 (as Metilkobalamin) 6 mcg 100%
Biotinë 300 mcg 100% Folate (si Acid Folik) 400 mcg 100%
Acid Pantotenik (Vitaminë B-5) 10 mg 100% Selenium (nga L-Selenometioninë) 35 mcg 50 %
Acid Pantotenik (Vitaminë B-5) 10 mg 100% Selenium (nga L-Selenometioninë) 35 mcg 50%
Kalcium (nga karbonati kalciumit) 150 mg 15% Bakër (nga Bisglicinat bakri) 1 mg 50%
Iron (nga Ferrochel® Iron Bisglicinat) (TRAACS®)  9 mg  9 mg Manganez (nga Bisglycinat Manganezi) 2 mg Manganez (nga Bisglycinat Manganezi) 2 mg 100%
Jodine (nga Jodidi Potasiumit) 150 mcg 100% Krom (nga Pikolinat kromi) 60 mcg 50%
Magnez (nga oksidi Magnezit) 75 mg 19% Molibdenum (Molibdat natriumi) 35 mcg 47 %
Potasium (nga kloruri Potasiumit) 40 mg 1% Luteinë (nga Ekstrakti I lules Marigold) 100 mcg *
Likopene (nga ekstrakt natural domate) 100 mcg *

perdorimi

1 tabletë në ditë gjatë një vakti

paketimi

100 tableta

perberes te tjere

Celulozë, sodium kroskarmeloze, acid stearik (origjinë bimore), silic dhe mbështjellje vegjetariane, vitamin e nga sojë (JO-GMO