DEFENCE GIFT BOX SKINERGY

L6,500

Ka stok

In Stock

SKU: 12647

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kit per perkujdesjen e lekures me veti antioksidante dhe antirrudhe. Permban: Reactivating Cream 50 ml dhe Reactivating Eye Contour Serum 15 ml.

Reactivating Cream 50 ml

Krem për lëkurat sensitive, normale dhe ato mikse inovativ dizenjuar posacërisht për ti rikthyer energjinë e munguar lëkurës tuaj dhe parandaluar plakjen e parakohshme të saj, të shkaktuar nga stresi.

Reactivating Eye Contour Serum 15 ml.

Serum energjizues per zonen posht syve. Trajtim inovativ i formuluar për të riaktivizuar energjinë e lëkurës, duke ofruar një efekt tonifikues të menjëhershëm dhe një mbrojtje kundër shenjave të plakjes dhe efekteve të stresit në zonën delikate të syve. Teksturë e pasur me një prekje të mëndafshtë, përthithet shpejt. I testuar nga okulisti.

Permban

Reactivating Cream 50 ml

Adaptogen Complex– Një kombinim special i ekstrakteve të dy kërpudhave – Reishi and Shiitake -të pasura me beta-glukan. Këto ekstrakte mbrojnë lëkurën nga ndotja, toksinat dhe stresi oksidativ, promovojnë hidratimin e lëkurës dhe rigjenerimin qelizor të saj.

Polisakaride nga Cassia seeds- Lufton stesin e lëkurës dhe nxit sintezën e kolagjenit, duke përmirësuar trofizmin e lëkurës.

Reactivating peptide– Peptidet riaktivizuese nxisin aktivitetin e qelizave mitokondriale të lëkurës. Duke nxitur rigjenerimin epidermal luftojnë rënien e bioritmit të lëkurës të shkaktuar nga plakja. Acid hialuronik me peshë të vogël molekulare – Depërton shtresat e epidermës dhe siguron vlerat normale të hidratimit të lëkurës.

Reactivating Eye Contour Serum 15 ml.

-Adaptogen Complex: Kombinim ekskluziv i përbërësve aktivë që mbrojnë lëkurën nga ndotja dhe toksinat, nxisin hidratimin dhe qarkullimin e epidermës, duke përforcuar aftësinë natyrale të lëkurës për të luftuar agresionet mjedisore dhe stresin oksidativ.
-Active Marine Biotechnology: Ekstrakt i planktonit me aktivitet dekongestant. Ndihmon në reduktimin e ënjtjes periokulare dhe rrudhave të imta rreth syve.
-Acidi hialuronik me peshë të lartë molekulare:  Pengon humbjen e ujit transepidermal, duke i dhënë butësi dhe hidratim.

perdorimi

Reactivating Cream 50 ml

Aplikoni kremin në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit të lëkurës, të vetëm ose të kombinuar me ampulat e koncentruara për një efekt maksimal.

Reactivating Eye Contour Serum 15 ml.

Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit. Shpërndani produktin rreth syve dhe prekni butësisht derisa të përthithet plotësisht.