DEFENCE MY AGE AMPOULE X 60 CAPSULES

L5,700

Ka stok

In Stock

SKU: 12609

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ampula me efekt antirrudhe. Ky formulim ultra-ushqyes favorizon elasticitetin e lëkurës duke forcuar aftësinë natyrale të lëkurës në trajtimin e efekteve të shkaktuara nga ndryshimet hormonale. Lufton thatësinë e lëkurës dhe e bën atë më të fortë dhe rrezatuese. Pas aplikimit, rehatia optimale i rikthehet lëkurës, e cila lihet tepër e butë dhe e mëndafshtë.

permban

-Ekstrakt rododendron ferrugineum (alpenozë): Përbërës aktiv me prejardhje bimore me përmbajtje të lartë polifenolesh që kanë aktivitet senolitik. Redukton numrin e qelizave të plakura, duke ngadalësuar dëmtimin biologjik që shkakton plakjen dhe duke promovuar elasticitetin e lëkurës.
-Përbërës i veçantë aktiv nga një alga deti kafe, e cila forcon funksionin e barriers së lëkurës dhe përmirëson strukturën e saj.
-Ceramide NG Lipidi biomimetik, thelbësor për mirëqenien epidermale, përmirëson elasticitetin, butësinë dhe hidratimin e lëkurës.

I testuar per nikelin, pa gluten, pa parfum, pa konservante.

perdorimi

Hapni një ampulë duke rrotulluar pjesën e sipërme, derdhni përmbajtjen në dorë dhe më pas aplikojeni me majat e gishtave në një fytyrë dhe qafë të pastruar. Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje para kremit tuaj të zakonshëm.

paketimi

24 ml