DEFENCE SUN CREAM 15

L1,550

S’ka stok

Out of stock

SKU: 0368

Pershkrimi i produktit

Mbrojtes dielli me SPF 15 per lekura sensitive dhe intolerante.

Sugjerohet per lekurat me fototip te erret ose ato qe tashme jane nxire.
Dhuron nje mbrojtje te trefishte ndaj diellit:

  • Mbron nga demtimet afatshkurtra qe shkaktojne rrezet UVA dhe UVB.
  • Mbron nga radikalet e lira te shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga demtimet afatgjata fale kompleksit “PRO- REPAIR”.

PERMBAN

Kompleks Pro-Repair:  nje sinergji e veçante e perberesve aktive:

  • Niacin: ndihmon per te luftuar demtimin biologjik, duke forcuar keshtu mekanizmat e mbrojtjes natyrore te ADN-se dhe riparimit.
  • Beta-Glukan/L-Carnitine: Patente e perberesve qe stimulon sistemin mbrojtes natyral te lekures dhe lufton radikalet e
  • Vitamina E: ka efekt antioksidues.

PERDORIMI

Aplikoni produktin para ekspozimit ne diell dhe perserisni aplikimin(cdo dy ore) sa here te jete e nevojshme.

PAKETIMI

50 ml