DEFENCE SUN FLUID LOTION 15

L1,770

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2675

Pershkrimi i produktit

Fluid trupi me mbrojtje mesatare Spf 15 per lekura qe I perkasin nje fototipi te erret ose qe tashme jane nxire.

SPECIFIKIME

Dhuron nje mbrojtje te trefishte ndaj diellit:

  • Mbron nga demtimet afatshkurtra qe rrezet UVA dhe UVB shkaktojne.
  • Mbron nga radikalet e lira te shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga demtimet afatgjata fale kompleksit “PRO- REPAIR”.

PERMBAN

Teknologjia NETWORK EXPERT:  Bazuar ne nje polimer special, i cili formon nje rrjete mbi lekure qe “ruan” filtrat, gje qe rezulton ne shperndarje maksimale te diellit mbi lekure dhe permiresim te performances se filtrimit.

Kompleksi PRO-Repair, nje sinergji e vecante e perberesve aktive:

  • Niacin: ndihmon per te luftuar demtimin biologjik, duke forcuar keshtu mekanizmat e mbrojtjes natyrale te ADN-se dhe riparimit.
  • Beta-Glucan/L-Carnosine: Patente e perberesve qe stimulojne sistemet natyrore te mbrojtjes te lekures dhe luftojne radikalet e lira.
  • Vitamin E:  Ka efekt antioksidues.

PERDORIMI

Aplikojeni para ekspozimit ne diell dhe perserisni aplikimin cdo dy ore ose sa here te jete e nevojshme. Tundeni para perdorimit.

PAKETIMI

125 ml