DEFENCE TOLERANCE SOOTHING MASK

L2,050

S’ka stok

Out of stock

SKU: 3020

Pershkrimi i produktit

Maske per lekurat me tendence skuqje dhe intolerante. Trajtim qetesues qe ofron lehtesim te menjehershem, minimizon skuqjen e lekures dhe ndihmon ne zbehjen e kapilareve.

Me perberes hidratues dhe qetesues, kjo maske ndihmon ne mirembajtjen e lekures.

permban

Polisakaride Detare: Jane perberes te vecante qe rrjedhin nga alga te Atlantikut te cilat mbrojne integritetin e eneve te gjakut te lekures.

Vaj bajame dhe shea butter: Kryejne funksionin si emolient dhe ushqyes te lekures.

Pantenol (pro-vitamine B5): Kryen veprim te trefishte: Hidraton, riparon dhe ushqen.

Sorbitol dhe trimetil glicine: Ndihmojne per te rivendosur nje hidratim epidermal te mire.

perdorimi

Aplikojeni 2-3 here ne jave, duke shmangur zonen rreth syve. Pas 10-15 minutash, shpelajeni.

paketimi

50 ml