European Clay Powder

L900

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11881

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Baltë europiane në formë pluhuri
  • Për të gjitha llojet e lëkurës

Kjo baltë ka veti të pastrojë papastëritë dhe qelizat e vdekura të lëkurës, në këtë mënyrë lë poret e lëkurës të pastra më pak të dukshmë dhe njëtrajtëson tonin e lëkurës.

permban

Montmorilonit (mineral natyral silikati)

perdorimi

Për lëkurë të yndyrshme përzjeni 1 lugë gjelle nga balta me një lugë ujë të ftohtë.

Për lëkurë të thatë, kombinimit të mësipërm shtojini pak vaj jojoba ose vaj esencial lavande.

Aplikojeni në të gjithë fytyrën duke evituar zonën sensitive rreth syve. Lërëni të thahet për 15-20 minuta, pastaj shpëlajeni dhe aplikoni hidratuesin.

paketimi

170 g