Kid Cal Chewables

L2,570

Ka stok

In Stock

SKU: 10108

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kalcium, magnez dhe vitamine D ne forme karameleje te pertypshme me shije portokalli.

Sipas studimeve shumë fëmijë në përditshmërinë e tyre nuk arrijnë të plotësojnë dozën e rekomanduar 800-1300 mg kalcium. Now® ka formuluar Kalcium në formë karameleje të përtypshme me shije portokalli, që fëmijët ta pëlqejnë dhe ta marrin lehtësisht kalciumin, magnezin dhe vitaminën D të cilët janë të nevojshme për rritjen e tyre të shëndetshme.

 

PERDORIMI

Për fëmijë nga 2 vjec e sipër, 1 tabletë në formë karamele të përtypshme. Tableta duhet të përtypet ose të thyhet.

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Për fëmijë <4 vjec Per fëmijë 4 vjec e sipër
Kalori 5 5 Vitamin A  (100% si Beta-karoten) 200 IU 8% 4 %
Totali i karbohidrateve 1 g Vitamin D (si Ergocalciferol) 100 IU 25% 25%
Sheqer 0 Kalcium (citrat kalciumi) 100 mg 10 %
Xylitol <1 g Magnesium (nga citrat magnezi) 50 mg 25 % 13%

PERBERES TE TJERE

Xylitol, hidroksipropil celulozë, pluhur natyral nga lëngu I portokallit, acid stearik (origjinë bimore), celulozë microkristaline, pluhur vaj kokosi, xanthan gum, acid citrik, shije natyrale, ekstrakt organik nga gjethi i Stevia (enzimë e modifikuar glukosidet e steviolit) dhe dioksid silici.

PAKETIMI

100 karamele