L-Carnitine Liquid 1000 mg, Tropical Punch

L600

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10408

Pershkrimi i produktit

  • Për më shumë energji
  • Për metabolizmin e yndyrnave

NOW® L-Carnitine Liquid është një aminoacid joesencial i cili kontribuon në mirëqënien e përgjithshme duke lehtësuar transferimin e acideve yndyrore tek membrana mitokondriale për të prodhuar më shumë energji qelizore. L-Karnitina gjendet kryesisht tek mishi i kuq ose produkte të tjera shtazore, por ne rekomandojmë suplementimin për të ruajtur nivelet optimale. L-Karnitina nga NOW® është forma më e pastër, e testuar klinikisht dhe gjithashtu vegjetariane.

PERDORIMI

1 lugë gjelle në ditë, mundësisht me stomakun bosh.

PAKETIMI

59 ml

PERMBAJTJA

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin B-6 (nga HCl Piridoksin) 2 mg 118%
Acid Pantotenik (nga Pantotenat Kalciumi ) 10 mg 200%
L-Karnitinë (Carnipure®) (Formë e lirë) 1 g (1,000 mg) *

PERBERES TE TJERE

Ujë i dejonizuar, glicerinë bimore, acid malik, acid citrik, shije natyrale, sorbat kaliumi dhe ekstrakt nga gjethe organike stevia.