Multicomplex Adulti

L1,100

Ka stok

In Stock

SKU: 0912

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes i përbërë nga 13 vitamina dhe 12 minerale të cilat furnizojnë organizmin me një dozë suplementimi të këtyre përbërësve. Vitaminat dhe kripërat minerale janë elementet më të rëndësishëm për funksionimin e duhur të proceseve organike, si metabolizmi energjitik, rigjenerimi qelizor dhe mirëfunksionimi i sistemit imunitar. Formulë e kompletuar dhe e balancuar.

 

Produkt Vegjetarian

perdorimi

1 tabletë në ditë të shoqëruar me shumë ujë.

Permban

Vitamina A 800,0 mcg
Vitamina B6 1,4 mg
Vitamina D 5,0 mcg
Hekur 5,4 mg
Mangan 2,0 mg
Tiamina (Vit.B1) 50,0 mcg
Vitamina H (Biotina) 12,0 mg
Vitamina E 105,0 mcg
Jod 25,0 mcg
Molibden 1,4 mg
Riboflavina (Vit.B2) 1,4 mg
Ac. folik 200,0 mcg
Vitamina K 30,0 mcg
Kalcium 215,0 mg
Bakër 0,5 mg
Niacina (Vit.PP) 16,0 mg
Vitamina B12 2,5 mcg
Klorur 120,0 mg
Fosfor 105,0 mg
Selenium 30,0 mcg
Vit. B5 (Ac. pan­to­te­ni­k 6,0 mg
Vitamina C 80,0 mg
Krom 40,0 mcg
Magnez 100,0 mg
Zink 6,0 mg

paketimi

30 tableta x 1430 mg

nuk permban

Aroma artificiale, produkte qumështi, konservantë, gluten, laktozë, OMG, sheqer.