Vitamin C-1000 Tablets

L2,000

Ka stok

In Stock

SKU: 11748

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamina C është një nutrient esencial solubil dhe antioksidant i fuqishëm i mirënjohur për rolin e saj vital në sistemin imunitar. Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet. Përmban gjithashtu trëndafil të egër, I cili është një burim natural I acidit askorbik.

perdorimi

1 tabletë 1 deri në 3 herë në ditë, mundësisht të shoqëruar me ushqim.

paketimi

100 tableta

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitaminë C (Acid askorbik) 1 g 1111%
Pluhur nga trëndafili i egër (Rosa canina) 25 mg *
Kompleks bioflavonoidesh 25 mg *

perberes te tjere

Mikrokristalinë celuloze, stearat magnezi (origjinë bimore) silicë, mbështjellje vegjetariane.