Vitamin C-1000 Veg Capsules

L2,000

Ka stok

In Stock

SKU: 10783

Pershkrimi i produktit

Vitamina C është një nutrient esencial solubil dhe antioksidant i fuqishëm i mirënjohur për rolin e saj vital në sistemin imunitar. Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet. Ky produkt përmban dhe bioflavonoide të cilat punojnë në sinergji me vitaminën C për të rritur efektivitetin e saj.

perdorimi

1 kapsulë ne ditë.

paketimi

100 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin C (si Acid Askorbik) 1 g (1,000 mg) 1,111%*
Kompleks Bioflavonoidesh nga agrume 100 mg *
Pluhur Rutin (Sophora japonica) 25 mg *

perberes te tjere

Celulozë, stearat magnezi (origjinë bimore), acid stearik (origjinë bimore), silicë.