Vitamin B-2 (Riboflavin) 100 mg Capsules

L1,350

Ka stok

In Stock

SKU: 11225

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Riboflavina (vitamina B2) është pjesë e grupit të vitaminave B. Riboflavina është një koenzimë shumë e rendësishme, e nevojshme për prodhimin e energjisë nga karbohidratet, yndyrnat dhe proteinat.

Këtë vitaminë mund ta gjejmë tek perimet jeshile, mëlcia, veshka, embrionit i grurit, qumështi, veza, dhjathi dhe peshku.

Gjithashtu është e nevojshme për prodhimin e glutationit, i cili nxit mekanizmat mbrojtës të organizmit dhe sistemin detoksifikues.

perdorimi

1 kapsulë në ditë gjatë një vakti.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Riboflavina (Vitamina B2) 100 mg 7692%

perberes te tjere

Miell orizi, xhelatinë (kapsulë), stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silicë.

paketimi

100 kapsula