Biotin 5,000 mcg Veg Capsules

L1,560

Ka stok

In Stock

SKU: 10414

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Suport i metabolizmit amino acid
  • Përmirëson sistemin imunitar

Biotina është një vitaminë e tretshme në ujë e nevojshme për rritjen dhe funksionimin normal të trupit. Biotina është një element kyc në rregullimin e glukogjenezës, sintezës së acideve yndyrore dhe metabolizmit të disa aminoacideve. Përvec rolit të saj në prodhimin e energjisë Biotina rrit dhe sintezën e disa proteinave. Si përfundim Biotina përmirëson sistemin imunitar dhe luan një rol kritik në shëndetin e lëkurës.

PERMBAJTJA

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Biotinë 5 mg (5,000 mcg) 16,667%

PERDORIMI

1 kapsulë në ditë gjatë një vakti.

 

Perberes te tjere

Pluhur orizi, Celulozë (kapsulë) Stearat Magnezi (origjinë bimore) dhe Silicë

PAKETIMI

60 kapsula