Vitamin C-500 Tablets

L1,470

Ka stok

In Stock

SKU: 11747

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamine C 500 mg. Antioksidant i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, ndihmon ne prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhoje esenciale per lekuren, kockat dhe artikulacionet. Permban trendafil te eger, nje burim natural i acidit askorbik

  • Vitamina C është një nutrient esencial solubil dhe antioksidant i fuqishëm i mirënjohur për rolin e saj vital në sistemin imunitar.
  • Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet.
  • Përmban gjithashtu trëndafil të egër, I cili është një burim natural I acidit askorbik.

perdorimi

1 tabletë 1 deri në 3 herë në ditë, mundësisht të shoqëruar me ushqim.

paketimi

100 tableta

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitaminë C (Acid askorbik) 500 mg 556%*
Pluhur nga trëndafili i egër (Rosa canina) 40 mg *

perberes te tjere

Celulozë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore) silicë, mbështjellje vegjetariane.