Vitamin B-12 (1000 mcg) with Folic Acid Lozenges

L1,520

Ka stok

In Stock

SKU: 10103

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formule me vitamine B-12 1000 mcg dhe Acid folik.

  • Me acid folik
  • Për më shumë energji
  • Vitamina B-12 (Cyanocobalamin) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat. Vitamina B12 është thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë ndarjes qelizore, marrja e saj në sasinë e duhur së bashku me acidin folik dhe vitaminën B6 është vendimtare për bashkëpunimin mes homocisteinës dhe metionines, duke ndihmuar në këtë mënyrë për një sistem të shëndetshëm kardiovaskular.

PERDORIMI

1 tabletë në formë karamele cdo ditë.
Përtypeni karamelen ose mbajeni në gojë derisa të shkrihet pastaj gëlltiteni.

PERMBAN

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Acid Folik 100 mcg 25%
Vitamine B-12 (si Cianokobalamin) 1 mg 16,667%

PERBERES TE TJERE

Fruktozë, celulozë, sorbitol, shije natyrale, acid stearik (origjinë bimore) Stearat Magnezi (Origjinë bimore) dhe silic.

PAKETIMI

100 tableta