Vitamin D-3 2,000 IU Softgels

L730

Ka stok

In Stock

SKU: 10102

Find in Store

Pershkrimi i produktit

-Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme
-Ndihmon në mirëmbajtjen e sistemit imunitar.

Paketimi në formë kapsule xhelatinoze i Vitaminës D3 nga NOW® bën që të përthithet më shpejt dhe që trupi të furnizohet me këtë vitaminë esenciale lehtësisht.
Vitamina D përfitohet nga dieta ose prodhohet nga lëkura nga rrezatimi ultraviolet, por kohët e fundit numri i njerzve që evitojnë gjithmonë e më shumë qëndrimin në diell është në rritje aq më I nevojshëm po bëhet suplementimi me vitaminë D që trupi jonë të marrë sasinë e duhur.

perdorimi

Merrni 1 kapsulë xhelatinoze në ditë gjatë një vakti ose sic mund të përshkruhet ndryshe nga mjeku.

permbajtja

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % se vleres ditore
Vitamin D-3 50 mcg (2,000 IU) 250%

perberes te tjere

Vaj ulliri ekstra I virgjër dhe kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë,ujë)
Nuk janë të prodhuara me maja, grurë, gluten, sojë, drithëra, qumësht, vezë, peshk, ose produkte të tjera deti.

  • Vetëm për të rritur.
  • Konsultohuni me mjekun nëqoftëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, merrni medikamente të tjera ose keni ndonjë sëmundje.
  • Mbajeni larg fëmijëve.
  • Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

paketimi

30 kapsula xhelatinoze