L-Lysine 500 mg Veg Capsules

L1,510

Ka stok

In Stock

SKU: 12222

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Aminoacid esencial, per sistem imunitar dhe kardiovaskular të shëndetshëm, suporton sintezën e kolagjenit.

-Lizina është një aminoacid esencial që duhet të merret përmes dietës ushqimore ose përmes suplementeve. *Lizina është e nevojshme për prodhimin e të gjitha proteinave në trup, gjithashtu është e nevojshme për mirëmbajtjen e proteinave strukturore të kolagjenit dhe elastinës, të cilat formojnë indet lidhore të tilla si lëkura, tendina dhe kocka. *Lizina është gjithashtu një pararendëse e karnitinës, e cila është e nevojshme për metabolizmin e yndyrës dhe prodhimin e energjisë. *Përveç kësaj, lizina kontribuon për një sistem imunitar dhe sistem kardiovaskular të shëndetshëm.*

perberesit

L-lizinë (nga 637 mg Hidrokloruri i L-Lysine)  500 mg

Përbërës të tjerë: Hipromelozë (kapsulë celuloze), acid stearik (origjinë bimore), celulozë mikrokristaline dhe miell orizi.

Perdorimi

1 kapsulë 1 deri në 3 herë në ditë. Ruajeni në vend të freskët dhe të thatë pasi ta keni hapur.

Paketimi

100 kapsula