PQQ Energy Veg Capsules

L3,630

Ka stok

In Stock

SKU: 11061

Find in Store

Pershkrimi i produktit

– Lufton radikalet e lira

– Ofron suport për funksionin mitokondrial

Mitokondritë janë organele të cilat prodhojnë pothuajse të gjithë energjinë qelizore që trupi kërkon. Këto organele janë të pranishme në të gjitha qelizat, vecanërisht në organe si zemra dhe truri, të cilat mbajnë sasi të larta me mitokondri si pasojë e kërkesës së lartë që kanë për energji. PQQ (Pyrroloquinoline quinone) është një vitaminë B e ngjashme me kofaktorin enzimë, e cila ndihmon në ruajtjen e integritetit të strukturave mitokondriale dhe promovon prodhimin e mitokondrive të reja në qeliza. Si rrjedhojë PQQ mund të nxisë prodhimin e energjisë, të mirëmbajë shëndetin e zemrës dhe të promovojë funksionet konjitive. CoQ10 dhe Acetil-L-Karnitina luajnë rol kritik në funksionin mitokondrial dhe prodhimin e energjisë.

perdorimi

1 kapsulë në ditë me ushqim.

paketimi

30 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitaminë B-12 (si Metilkobalamin) 1,000 mcg 41,667%
PQQ (Pyrroloquinoline Quinone) (si PQQ kripë natriumi) 20 mg *
Acetil-L-Karnitinë (nga HCl Acetil-L-Karnitine) 200 mg *
Koenzima Q10 30 mg *

perberes te tjere

Hipromelozë (kapsulë celuloze), mikrokristalinë celuloze, acid stearik (origjinë bimore) dhe dioksid silikoni.