Magnesium Bone Lotion

L1,480

Ka stok

In Stock

SKU: 10645

Find in Store

Pershkrimi i produktit

 Magnesium Bone Lotion ofron suport optimal për kockat përmes një formule të krijuar me profesionalizëm, e cila kombinon Magnezin dhe Kalciumin, me raport optimal 1:1, në një locion hidratues për të krijuar një mënyrë unike që plotëson nevojat e trupit me këto dy përbërës thelbësorë.

Specifikime:

 • Raport optimal Magnez-Kalcium 1:1
 • Suport për mirëmbajtjen e kockave
 • Përthithje optimale nga lëkura, duke anashkaluar sistemin e tretjes
 • Metodë shkencërisht e provuar për suplementimin e këtyre dy përbërësve esencial
 • Si funksionon magneziumi transdermal?
  Magnesium Bone Lotion përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.
 • I përshtatshëm për:

  • Cdo moshë
  • Vegan dhe vegjetarian
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

  I garantuar, pa: Ngjyrues dhe aromë artificiale, Paraben.

perdorimi

Aplikoni 4 pompa nga locioni tek zonat e interesuara dhe masazhojeni mirë derisa të përthithet. Përqëndrohuni tek artikulacionet, muskujt dhe zonat problematike. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

Magnesium Bone Lotion është i testuar nga “Cardiff University”. Formula inovative “ujë në vaj” cila siguron përthithje optimale.
Ideal për përdorim pas ushtrimeve. Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate. Përdoreni brenda 12 muajsh nga hapja.

paketimi

180 ml