Methyl B-12 10,000 mcg lozenges

L4,950

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11745

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Per me shume fuqi. Per mireqenien e sistemit nervor. Esenciale per prodhimin e energjise. Metilkobalamin.

Vitamina B-12 është e nevojshme për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat, gjithashtu është e njohur për rolin e saj kritik në sintezën e ADN si dhe në metabolizmin e homocisteinës. Metilkobalamina është forma koenzime e vitaminës B-12 që ka një rol kritik në mirëmbajtjen e shëndetshme të sistemit nervor. Suplementimi me B-12 eshte vecanërisht i nevojshëm për veganët dhe vegjetarianët pasi B-12 gjendet kryesisht në produkte shtazore dhe bulmet.  NOW® Methyl B-12 është produkt vegan/ vegjetarian (nuk ka origjinë shtazore).

perdorimi

1 karamele në ditë. Përtypeni ose mbajeni në gojë derisa të shkrihet pastaj gëlltiteni.

paketimi

60 karamele

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamine B-12 (si metilkobalamin) 10 mg 416,667%

perberes te tjere

Ksilitol, sorbitol, celulozë, acid citrik, acid stearik (origjinë bimore) dhe shije natyrale.