Prenatal Gels + DHA Softgels

L4,730

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10921

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement i formuluar me vitamina dhe minerale për shëndetin e femrave shtatzënë dhe lehonë. Përvec vitaminave dhe mineraleve, ky suplement përmban vaj borage (GLA) dhe 250 mg DHA për shëndetin e syrit dhe rritjen e përformancës së trurit.

permbajtja

Përmbajtja Sasia Për Dozim: Sasia % Së Vlerës Ditore Përmbajtja Sasia Për Dozim: Sasia % Së Vlerës Ditore
Kalori 15 Jod (nga jodidi Potasiumit) 150 mcg 100%
Kalori nga yndyrnat 15 Magnez (nga Oksidi Magnezit dhe Citrati Magnezit) 200 mg 44%
Totali yndyrnave 1.5 g Zink (nga Bisglicenati Zinkut) (TRAACS®) 15 mg 100%
Vitaminë A (100% si Beta-karoten) 5,000 IU 63% Selen (nga kompleksi i Glicinatit të selenit) (Albion®) 70 mcg *
Vitaminë C (nga Askorbati Kalciumit ) 120 mg 200% Bakër (nga Bisglicinati i Bakrit) (TRAACS®) 2 mg 100%
Vitaminë D-3 (si kolekalciferol) 400 IU 100% Manganez (nga Bisglicinati Manganezit) (TRAACS®) 2 mg
Vitaminë E (si d-alpha tokoferil acetati) 100 IU 333% Krom (nga glicinati nikotirati kromit) (TRAACS®) 120 mcg *
Vitaminë K (si menakuinone K2 dhe fitonadione K1) 35 mcg * Molibdenum (nga glicinati Molibdenumit) (TRAACS®) 75 mcg *
Tiaminë (Vitamin B-1) (nga HCl Tiaminës) 5 mg 294% Potasium (nga kloruri i Potasiumit) 25 mg *
Riboflavin (Vitamin B-2) 5 mg 250% Koncentrat nga vaj i peshkut 650 mg *
Niacin (Vitamin B-3) (si Niacinamide) 13 mg 65% DHA (Acidi Dokosaheksaenoik ) 250 mg
Vitamin B-6 (nga HCl Piridoksine) 10 mg 400% EPA (Acidi Eikosapentaenoik ) 90 mg *
Folate (si Acid Folik) 800 mcg Vaj Borage (fara) 125 mg
Vitaminë B-12 (as Metilkobalamin) 500 mcg 6250% GLA (Acid Gama-Linolenik) 25 mg *
Biotinë 300 mcg 100% Koline (nga Bitartrati Kolines ) 10 mg
Acid Pantotenik (Vitaminë B-5) (nga Pantotenati Kalciumit) 20 mg 200% Inositol 10 mg
Kalcium [nga Karbonati Kalciumit (Aquamin®), Citrat Kalciumi dhe Ascorbat Kalciumi) 400 mg 31% Lutein (nga lule Marigold) 500 mcg
Hekur (nga Bisglicinati hekurit) (Ferrochel®) 27 mg 150% Likopene (nga ekstrakti natyral i domateve) 350 mcg *

perdorimi

3 kapsula në ditë.

paketimi

90 kapsula

perberes te tjere

Kapsulë (xhelatinë, glicerinë, ujë, karob), vaj nga lëvoret e orizit, dyll blete, sojë dhe vaj natyral limoni.