DEFENCE HYDRA JELLY MISTURAISING WATER- GEL

L1,800

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11534

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Hidraton lëkurën thellë dhe për një kohë të gjatë. Ka një teksturë të freskët, të lehtë dhe transparente që përthithet shpejt. Formuluar me acid hialuronik në pesha të ndryshme molekulare,  Me një probiotik, ndihmon për të ruajtur një mikrobiotë të ekuilibruar të lëkurës dhe forcon mbrojtjen e lëkurës kundër agresorëve të jashtëm. Lëkura do të duket e butë, rrezatuese dhe e shëndoshë që në përdorim të parë.

PERDORIMI

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, pas pastrimit të lëkurës. Shmangni zonën e syve. Rekomandohet gjithashtu si bazë për grimin.

PERMBAN

– Probiotik ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të mikrobiotës së lëkurës dhe në forcimin e mbrojtjes së lëkurës ndaj agresorëve të jashtëm.

– ACIDI HIALURONIK me peshë të lartë molekulare ndihmon në rimbushjen e funksionit pengues dhe redukton humbjen transepidermale të ujit.

-Acidi hialuronik me pesha të ndryshme molekulare depërton shumë shpejt në shtresat më të thella, duke ruajtur kështu hidratimin e duhur.

PAKETIMI

50ml