TRIDERM BABY & KID BATH OIL

L2,300

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2796

Pershkrimi i produktit

Shampo vajore, jo-shkumuese, që ruan barrierën natyrale hidrolipidike të lëkurës së bebeve dhe fëmijëve, duke parandaluar kështu tharjen dhe irritimin e lëkurës. Ideal për tu përdorur në rast të larjeve të shpeshta të lëkurës.

permban

Vaj mineral:  Zbut dhe mbron lëkurën, ndërsa e pastron pa e irrituar atë. Ideale për lekurat e ndjeshme.

Silikon emolient:  Silikon me vetitë zbutëse. E bën lëkurën të butë pa e yndyrosur atë, duke e mbrojtur nga agjentet irritues.

perdorimi

Shtoni një sasi produkti në ujë. Pastroni butësisht lëkurën dhe më pas shpëlajeni. Ky vaj në kontakt me ujin kthehet në një emulsion të lehtë në form qumështi.

paketimi

500 ml