TRIDERM PROTECTIVE BARRIER HAND CREAM, 50 ML

L1,200

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12018

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem për duart trefazik, i pasur me PFPE (3%) dhe një agjent hidratues. Mbështjell lëkurën me një barrierë të padukshme ujë-vaj e cila e mbron atë nga agjentët e jashtëm (me natyrë fizike dhe kimike), pa penguar frymëmarrjen e lëkurës.

 

perdorimi

Aplikoni produktion 1-2 herë në ditë në zonat që kanë nevojë për trajtim dhe masazhojeni butësisht. Për përdorim të jashtëm.

permban

Perfluoropolieter (PFPE) formon një film të padukshëm në sipërfaqen e epidermës që mund të mbrojë lëkurën.

Glicerina ka efekte hidratuese.

paketimi

50 ml